Sık Sorulan Sorular

Dövmelerin Silinmesi ( Tattoo Removal )

   

Hayatın belli dönemlerinde vücudun farklı alanlarına değişik amaçlarla yaptırılan tatuajın çıkarılması veya görüntüsündeki renklerin hafifletilmesi için uygulanan cerrahi ve lazer işlemlerini kapsar. İğne ile derinin belli katmanlarına zerk edilen boyar maddelerin oluşturduğu tatuajların üzerinde bazen kötü huylu kanserler gelişebildiği iyi bilinmektedir.

Bu gibi durumlarda tatuajların çıkarılması mutlak gerekliliktir. Tatuaj yani dövmelerin yok edilmeye çalışılması ilk başlarda hiç istenildiği gibi olmamıştır. Dermabrazyon yani traşlama tekniği, asitle yakma, Argon veya C02 lazerle çıkartılmaya çalışılması ne yazıkki skar oluşturabildiği, cerrahi olarak çıkartıldıklarında da yine iz bırakmaları nedeni ile istenilen başarıyı sağlayamamıştır.

Tedavi seçenekleri arasında; lazer uygulamaları, kimyasal soyma işlemleri, dermabrazyon, salabrazyon, elektokoter, kryocerrahi, tannik asit, oxalic asit uygulamaları, cerrahi çıkarma ve deri yaması ile onarım, doku genişleticilerle veya çevre dokularla onarım işlemleri veya ikincil tatuaj uygulamaları sıralanabilir.

 

Cerrahi Dövme Çıkarılması

Dermabrazyon ile Dövme Silinmesi

 

Op. Dr. Haluk MIDOĞLU
PARK YAŞAM OFİS A BLOK
Yalı Mah. 6523 Sok. 32 / A1 Girişi Kat:5 No:505
Park Yaşam Mavişehir Blokları arkası / Doğa Koleji yanı
Karşıyaka / İZMİR

Tel : 0.232.364 47 46 ve 0.232.369 69 57 ~ Faks : 0.232.364 47 45
GSM : 0542 414 15 58