Sık Sorulan Sorular

Bacak Germe ( Thigh Lifting )

Nasıl Yapılır ?

Kasıkların altındaki üst bacak bölgesinde sarkmış deri ve yağ dokusunun çıkartılarak üst bacak bölgesinin gerilmesi ameliyatıdır. Kilo alma verme, yaşlanma, doğumlar gibi nedenler ile bazı kişilerde uyluk iç kısmında deri gevşer ve sarkmalar meydana gelir. Bu sarkma ve düzensizlikler ileri derecede ise uyluk germe ameliyatı yapılabilir. Bu ameliyat sonucunda kasık bölgesinde izler oluşacağından önemli derecede deformasyonu olan kişiler için önerilen bir girişimdir. Deride sarkma orta derecede ise ameliyat sonunda iz kasıklarda sınırlı kalabilir. Ancak sarkma fazla ise bacak iç yüzünde dize doğru uzanan bir iz kalacaktır. Bölge itibari ile kirlenme riski olan ibr bölge olduğundan ameliyat sonrası pansumanlar ve temizlik ayrı bir önem taşır. Kirlenme durumunda yara geç iyileşebilir, dikişler açılabilir bu durumda daha fazla iz kalabilir. Bu nedenle özellikle çok rahatsız edici fazlalık ve sarkma olan hastalarda tercih edilebilen bir yöntemdir.

Yaşlanma ile birlikte deri yağ tabakasının incelmesi ve elastik liflerin azalması sonucunda vücudun belli yerlerinde sarkmalar, bollaşmalar başlayabilir. Yaşlanma genellikle genetik faktörler ve çevresel faktörlerin ortak etkisi sonucu gelişmektedir. Derideki bu değişimler yerçekiminin de etkisiyle sarkmalara dönüşebilir.

Günümüzde vücut konturlarının düzeltilmesi işlemleri oldukça rağbet görmekte ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Ameliyat öncesi değerlendirmede bacak iç yüzünün derisindeki sarkma oranı, yağ miktarı değerlendirilir, kalacak iz hakkında hastaya bilgi verilir.

Derinin fazla sarkmadığı, sadece yağ fazlalılığının olduğu durumlarda liposuction yapılabilir. Bacak germe ameliyatı lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir.

Op. Dr. Haluk MIDOĞLU
PARK YAŞAM OFİS A BLOK
Yalı Mah. 6523 Sok. 32 / A1 Girişi Kat:5 No:505
Park Yaşam Mavişehir Blokları arkası / Doğa Koleji yanı
Karşıyaka / İZMİR

Tel : 0.232.364 47 46 ve 0.232.369 69 57 ~ Faks : 0.232.364 47 45
GSM : 0542 414 15 58