Sık Sorulan Sorular

Yağ Alma ( Liposuction )

Nasıl Yapılır ?

"Liposuction", yani yağ emilmesi, vücudun belirli alanlarından, çene, boyun ve yanaklar dahil, kollar ve göğüs üst kısımları; abdomen, gövde yan kısımları, kalçalar ve uyluklar; ve dizler, bacak baldır kısımları ve ayak bileklerinden istenmeyen yağ fazlalıklarının çıkarılmasıdır. "Liposuction" kilo vermenin alternatifi değildir, fakat diyet ve egzersize yanıt vermeyen lokalize yağ depolanmalarını alma yöntemidir. "Liposuction" imajınızı ve kendinize güveninizi olumlu etkiler, fakat imajınızı tam ideale ulaştıramayabilir veya diğer insanların size bakışını değiştirmeyebilir. Ameliyat olmak istiyorsanız önce doktorunuzla beklentilerinizi paylaşmanız doğru olacaktır.

Liposuction son 20-25 yıldır dünyada uygulaması çok artmış ve güvenilirliği yüksek bir ameliyatdır. İlk yıllarda direkt olarak vakum uygulanarak yapılan bu girişim, son yıllarda “Tumescent Solüsyon” tekniğinin kullanıma girmesi ile daha etkili ve iyi sonuçlar elde edilmesini sağlamıştır.

Tumescent Solüsyon ameliyat öncesinde girişim yapılacak alana enjekte edilen ve ameliyat bölgesinde yağların alınmasını kolaylaştırırken, ameliyat sonrasında ameliyat bölgesinde oluşan ödem ve ekimozu azaltan ve kişinin daha hızlı iyileşmesini sağlayan özel formüle edilmiş bir solüsyondur. Doktorlarımızca Liposuction yapılacak kişilere rutin olarak uygulanmaktadır. Tumescent solüsyonun diğer bir faydası güvenli olarak çok daha fazla miktarda yağ alınabilmesine olanak vermesidir.

Op. Dr. Haluk MIDOĞLU
PARK YAŞAM OFİS A BLOK
Yalı Mah. 6523 Sok. 32 / A1 Girişi Kat:5 No:505
Park Yaşam Mavişehir Blokları arkası / Doğa Koleji yanı
Karşıyaka / İZMİR

Tel : 0.232.364 47 46 ve 0.232.369 69 57 ~ Faks : 0.232.364 47 45
GSM : 0542 414 15 58