Sık Sorulan Sorular

Karın Germe ( Abdominoplasty )

Nasıl Yapılır ?

Yapısal olarak veya kilo alma, yaşlanma, doğum yapma gibi nedenlerle karın ön ve yan kısımlarında yağ toplanmaları, sarkmalar oluşabilir.Karın germe ameliyatı tek başına veya liposuction ile kombine kullanılarak bu tür sorunları gidermek için yapılan cerrahi girişimdir.Ameliyatta fazlalık cilt ve cilt altı yağ dokusu çıkarılarak ve gevşemiş kaslar sıkılaştırılarak estetik bir karın görünümü elde etmek amaçlanır.

Kişinin sorun yaşadığı bölgeye ve problemin ağırlığına göre seçilebilen 2 değişik yöntem doktorlarımızca uygulanabilmektedir. Bunlardan ilki “ Mini Abdominoplasty” , diğeri “ Major Abdominoplastydir.

Mini abdominoplasty sadece karın alt kısmında fazlalıktan şikayetçi olan kişiler için uygun olup, bu bölümdeki cilt ve ciltaltı yağ dokusundaki fazlalık çıkarılır. Göbeğin ciltle olan bağlantı yeri korunur.

Major abdominoplasty hem üst hem alt bölümlerdeki fazlalıkları ve aşırı cilt sarkmalarını düzeltmek için yapılır. Göbek alt kısım bağlantısı korunarak ciltten ayrılır, sarkma giderildikten ve fazlalıklar alındıktan sonra yeni yerine yerleştirilir.

Hemen tüm karın germe ameliyatlarında eş zamanlı olarak liposuction da uygulanmaktadır. Liposuction karın üst ve yan bölgeleri ile sırt bölgesindeki yağ birikimlerini inceltmek icin ideal bir yöntemdir. Liposuction eşliğinde yapılan karın germe ameliyatları ile çok üst düzey sonuçlar elde edilmektedir.

Karın bölgesinde aşırı yağ birikimleri, cilt sarkmaları ile birlikte sırt ve bel kısmında ağrılara, vücut duruş bozukluklarına ve hatta bel fıtıklarına neden olabilmektedir. Bu tür ileri derecede kilolu kişiler, özel bir grup olarak değerlendirilmekte, operasyon öncesi özel bir hazırlık yapılmakta ve farklı girişimler önerilebilmektedir.

Op. Dr. Haluk MIDOĞLU
PARK YAŞAM OFİS A BLOK
Yalı Mah. 6523 Sok. 32 / A1 Girişi Kat:5 No:505
Park Yaşam Mavişehir Blokları arkası / Doğa Koleji yanı
Karşıyaka / İZMİR

Tel : 0.232.364 47 46 ve 0.232.369 69 57 ~ Faks : 0.232.364 47 45
GSM : 0542 414 15 58