Sık Sorulan Sorular

Göğüs Küçültme ( Reduction Mammaplasty )

Nasıl Yapılır ?

“Büyük göğüslü bir kadının neler hissettiğini anlamak için bir ipin her iki ucuna herbiri 5-6 kilo eden iki ağırlığı bağlayıp boynunuza asın, ve bütün gün onlarla dolaşın”

Göğüslerin kişinin vücut yapısıyla orantısız şekilde büyüklüğü, genellikle sadece vücut estetiğini bozmakla kalmaz aynı zamanda beraberinde bir çok sağlık problemine de neden olur. Göğüslerinin büyüklüğünden dolayı sırt ve boyun ağrılarından, göğüs kıvrımlarının altında sık tekrar eden cilt enfeksiyonlarından şikayetçi pek çok kadın mevcuttur.

Göğüslerin büyüklüğü yapısal olarak genç kızlıktan itibaren olabileceği gibi bazı kişilerde aşırı kilo almaya veya çok sayıda doğum yapmaya bağlı da olabilmektedir. Aşırı kilo almaya bağlı büyümeler kilo vermekle bir miktar düzelebilir ancak genelde kilo alıp vermiş kişilerde cildin kendini toplayamamasına bağlı olarak göğüsler sarkık kalır.

Göğüs küçültme ameliyatları en sık yapılan estetik ameliyatlardandır. Bu ameliyatlarda göğüsteki fazla cilt, yağ dokusu ve meme dokusu çıkarılarak göğüs dikleştirilir ve doğal dolgunluğu kazandırılır.

Göğüs küçültme pek çok değişik teknik kullanılarak gerçekleştirilebilir. Bazı tekniklerde göğüs alt kısmında ters “ T ” şeklinde bir ameliyat izi kalırken son yıllarda popülaritesi gittikçe artan “Vertikal Mammaplasty” tekniğinde çok daha az iz kalmaktadır. Gelişmeleri her zaman yakından takip eden doktorlarımız “Vertikal Mammaplasty” tekniğinin de ülkemizdeki uygulayıcılarından olmuşlardır.

Hangi yöntemin seçileceğine kişi ile beklentileri konuşularak ve uygulanabilecek yöntemlerinavantajları ve dezavantajları anlatılarak karar verilmektedir..

Op. Dr. Haluk MIDOĞLU
PARK YAŞAM OFİS A BLOK
Yalı Mah. 6523 Sok. 32 / A1 Girişi Kat:5 No:505
Park Yaşam Mavişehir Blokları arkası / Doğa Koleji yanı
Karşıyaka / İZMİR

Tel : 0.232.364 47 46 ve 0.232.369 69 57 ~ Faks : 0.232.364 47 45
GSM : 0542 414 15 58