Sık Sorulan Sorular

Göğüs Büyütme ( Silikon Protez ile )

Nasıl Yapılır ?

Günümüzde pek çok kadın yapısal olarak veya yapılan doğumlar ve yaşlanma etkileriyle göğüslerinde oluşan şekil bozuklukları, sarkmalar veya vücutlarıyla orantısız bir göğüse sahip olmanın memnuniyetsizliğini hissetmektedir.

Göğüsleri istenilen büyüklüğe getirmek için genellikle silikon yapılı meme protezleri kullanılmaktadır. 30 yılı aşkın bir süredir tüm dünyada kullanılan göğüs protezleri teknolojik gelişime paralel olarak bir çok değişime uğramıştır ve günümüzde artık çok daha güvenli, doğal ve kalıcı sonuçlar elde edilmektedir.

Göğüs dokusu veya göğüs kası altına protez yerleştirilerek göğüsler istenilen büyüklüğe kolaylıkla getirilir. Eğer göğüslerde sarkma varsa ve tek başına protezle düzelemeyecek derecede ise aynı seansta göğüs kaldırma işlemi de yapılabilir.

Yapılan hiçbir egzersiz, hormon tedavisi veya uygulanan kremler küçük göğüslerin boyutunda ne yazık ki gözle görülür bir değişiklik sağlamaz. Göğüsleri büyütebilecek ve dolgunluğunu artırabilecek meme protezi kullanılarak yapılan cerrahi işlem dışında başka bir yöntem yoktur ve bu nedenle kadın hatlarını değiştiren meme küçültme ameliyatı çok popüler olmuştur.

Bu operasyon ülkemizde ve dünyada başarıyla gerçekleştirilmekte. Kendilerini daha kadınsı ve mutlu hissetmeleri, özgüven sahibi olmaları konusunda ciddi bir psikolojik rahatlık sağlayan daha iyi bir görünüme sahip olmaları açısından kadınlara yardımcı olmaktadır. Fiziksel ve psikolojik etmenler bu alanla oldukça bağlantılıdır. Hastalar, kendi beklentilerinin farkında olmaları ve mantıklı bir yaklaşım içine girmeleri açısından doktorları tarafından dikkatlice değerlendirilirler.

Meme büyütme ameliyatı, kendinize güveninizi arttıracaktır , ancak başkalarının size davranışlarını değiştirmeyebilir. Ameliyata karar vermeden önce beklentilerinizi çok iyi değerlendirip doktorunuzla her konuyu görüşüp tartışınız. En iyi adaylar, mükemmeli aramayan ancak daha iyi görünüm beklentileri olanlardır. Beklentileriniz dengeli ve gerçekçi ise, iyi bir adaysınız.

Op. Dr. Haluk MIDOĞLU
PARK YAŞAM OFİS A BLOK
Yalı Mah. 6523 Sok. 32 / A1 Girişi Kat:5 No:505
Park Yaşam Mavişehir Blokları arkası / Doğa Koleji yanı
Karşıyaka / İZMİR

Tel : 0.232.364 47 46 ve 0.232.369 69 57 ~ Faks : 0.232.364 47 45
GSM : 0542 414 15 58